DZIAŁALNOŚĆ WSPÓLNOTY

Medytacja Ignacjańska

Sednem spotkań wspólnoty jest modlitwa medytacyjna, która prowadzona jest na podstawie wskazówek zawartych w "Ćwiczeniach Duchowych" spisanych przez Św. Ignacego z Loyoli. Celem medytacji jest lepsze poznanie siebie oraz otaczającego nas świata duchowego poprzez wsłuchiwanie się w uczucia i pragnienia przez które przemawia Pan Bóg. Modlitwa prowadzona jest w całkowitej ciszy, w tracie której osoba prowadząca podaje punkty na których warto skupić swoje myśli. Medytacja trwa 45 min. i połączona jest z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po medytacji spotykamy się w kilkuosobowych grupkach, aby podzielić się owocami modlitwy.

Formacja oraz konferencje

W ramach działalności wspólnoty prowadzone są cykle konferencji, których tematyka porusza zagadnienia związane z rozwojem wiary, lepszym poznaniem duchowości ignacjańsiej oraz rozwojem osobistym. Konferencje odbywają się w wybrane wtorki po medytacjach i prowadzone są przez Animatorów.

Dwa razy do roku (w okresie długiego weekendu majowego oraz w okresie wakacyjnym) organizowane są rekolekcje w milczeniu tzw. rekolekcje ignacjańskie. Rekolekcje te nastawione są na naukę modlitwy- zwłaszcza medytacyjnej i kontemplacyjnej, a także pozwalają nauczyć się sztuki rozeznawania potrzebnej do podejmowania decyzji i ich realizacji.

Duszpasterstwo akademickie Winnica co roku bierze udział w międzynarodowym programie MAGIS. Jest to spotkanie młodzieży z różnych części Europy, które ma za zadanie poprzez różnego rodzaju aktywności nazywane eksperymentami pokazywać obecność Pana Boga w całym naszym życiu. Jest to także wyjątkowa okazja by odwiedzić różne miejsca w Europie oraz poznać wielu wspaniałych ludzi.

Integracja

Każde spotkanie wspólnoty jest dobrą okazją do wspólnej integracji. W każdy wtorek po modlitwie wspólnota spotyka się w sali duszpasterstwa by wspólnie porozmawiać i wypić herbatę. W wybrane wtorki organizowana jest wspólna kolacja, która jest świetną okazją by spędzić czas przy wspólnym stole. Organizowane są także wspólne wyjścia do kina, mecze siatkówki, a także wiele innych spontanicznych akcji.

Ponadto wspólnota bierze udział w wielu wyjazdach integracyjnych organizowanych przez duszpasterstwo takich jak: - Program MAGIS - Pielgrzymka do Częstochowy - Wakacyjny zjazd duszpasterstw w Zakopanem - Impreza sylwestrowa w górach

DUCHOWOŚĆ IGNACJAŃSKA

Służba Bogu we wszystkich aspektach życia jako nadrzędny cel każdego człowieka.

Lepsze poznanie siebie oraz otaczającego nas świata duchowego poprzez prowadzenie w swoim życiu "Ćwiczeń Duchowych".

Dostrzeganie wszechobecnej i nieograniczonej miłości Boga wobec nas oraz każdego stworzenia.

ANIMATORZY WSPÓLNOTY

Magdalena Witkowska

Liderka Wspólnoty
Studentka psychologii, pasjonatka gór, poezji i duchowości ignacjańskiej

s. Katarzyna Okroy

Siostra Betanka, studentka teologii, uwielbia wędrować, szukać i odkrywać Boga w codzienności.

Agata Skrzypalik

Studentka matematyki, uwielbia pracę z dziećmi, spacery i organizowanie wszelakich eventów.

Alicja Osińska

Jako inżynier budownictwa wie, że wszystko potrzebuje solidnych fundamentów. Dlatego swoje życie opiera na duchowości ignacjańskiej, a we wspólnocie jest od początku swoich studiów. Lubi piec ciasta i scrapbooking.

Arkadiusz Węsierski

Aplikant radcowski, miłośnik historii starożytnej oraz średniowiecza, filmów, literatury fantastycznej, filozofii, ogromny fan włoskiej kuchni

Krystian Bugalski

Student informatyki i budownictwa, wielki fan Jana Pawła II, uwielbia grać w piłkę nożną, siatkówkę oraz jeździć na rolkach lub snowboardzie.

Piotr Najdowski

Dawid Wieczerzak

Inżynier informatyki, pasjonat sztucznej inteligencji. Jako prawdziwy informatyk lubi spędzać czas aktywnie, a jego ukryty talent to gotowanie.