DZIAŁALNOŚĆ WSPÓLNOTY

Medytacja Ignacjańska

Sednem spotkań wspólnoty jest modlitwa medytacyjna, która prowadzona jest na podstawie wskazówek zawartych w "Ćwiczeniach Duchowych" spisanych przez Św. Ignacego z Loyoli. Celem medytacji jest lepsze poznanie siebie oraz otaczającego nas świata duchowego poprzez wsłuchiwanie się w uczucia i pragnienia przez które przemawia Pan Bóg. Modlitwa prowadzona jest w całkowitej ciszy, w tracie której osoba prowadząca podaje punkty na których warto skupić swoje myśli. Medytacja trwa 45 min. i połączona jest z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po medytacji spotykamy się w kilkuosobowych grupkach, aby podzielić się owocami modlitwy.

Formacja oraz konferencje

W ramach działalności wspólnoty prowadzone są cykle konferencji, których tematyka porusza zagadnienia związane z rozwojem wiary, lepszym poznaniem duchowości ignacjańsiej oraz rozwojem osobistym. Konferencje odbywają się w wybrane wtorki po medytacjach i prowadzone są przez Animatorów.

Dwa razy do roku (w okresie długiego weekendu majowego oraz w okresie wakacyjnym) organizowane są rekolekcje w milczeniu tzw. rekolekcje ignacjańskie. Rekolekcje te nastawione są na naukę modlitwy- zwłaszcza medytacyjnej i kontemplacyjnej, a także pozwalają nauczyć się sztuki rozeznawania potrzebnej do podejmowania decyzji i ich realizacji.

Duszpasterstwo akademickie Winnica co roku bierze udział w międzynarodowym programie MAGIS. Jest to spotkanie młodzieży z różnych części Europy, które ma za zadanie poprzez różnego rodzaju aktywności nazywane eksperymentami pokazywać obecność Pana Boga w całym naszym życiu. Jest to także wyjątkowa okazja by odwiedzić różne miejsca w Europie oraz poznać wielu wspaniałych ludzi.

Integracja

Każde spotkanie wspólnoty jest dobrą okazją do wspólnej integracji. W każdy wtorek po modlitwie wspólnota spotyka się w sali duszpasterstwa by wspólnie porozmawiać i wypić herbatę. W wybrane wtorki organizowana jest wspólna kolacja, która jest świetną okazją by spędzić czas przy wspólnym stole. Organizowane są także wspólne wyjścia do kina, mecze siatkówki, a także wiele innych spontanicznych akcji.

Ponadto wspólnota bierze udział w wielu wyjazdach integracyjnych organizowanych przez duszpasterstwo takich jak: - Program MAGIS - Pielgrzymka do Częstochowy - Wakacyjny zjazd duszpasterstw w Zakopanem - Impreza sylwestrowa w górach

DUCHOWOŚĆ IGNACJAŃSKA

Służba Bogu we wszystkich aspektach życia jako nadrzędny cel każdego człowieka.

Lepsze poznanie siebie oraz otaczającego nas świata duchowego poprzez prowadzenie w swoim życiu "Ćwiczeń Duchowych".

Dostrzeganie wszechobecnej i nieograniczonej miłości Boga wobec nas oraz każdego stworzenia.

ANIMATORZY WSPÓLNOTY

Agata Skrzypalik

Liderka Wspólnoty
Studentka matematyki, uwielbia pracę z dziećmi, spacery i organizowanie wszelakich eventów.

Kornelia Kowalczyk

Wiceliderka Wspólnoty
Studentka budownictwa, która swoje życie opiera na solidnych fundamentach wiary. Śpiewająca badmintonistka, grająca na gitarze, otwarta na drugiego człowieka.

Kamil Sząszor

Jan Kubik

Student fizyki, poszukiwacz szczęścia na pełen etat. Nałogowy zbieracz i okazjonalny czytelnik książek fantastycznych.

Małgorzata Tyrakowska

Kobieta, która wędruje, próbuje kochać i wierzyć, kręci ją życie, twórczość i autentyczność, lubi ludzi, wyzwania oraz zapach powietrza po burzy, chciałaby zobaczyć zorzę.

Marcin Naczk

Inżynier Automatyki i Robotyki, student Teologii. Zajarany mangą i anime. Człowiek, który zawsze ma pytanie. Szukający Boga.

Beata Kruszewska

Rozkochana w Panu Bogu studentka biotechnologii, pielgrzym i wolontariuszka. Zafascynowana światem mikroorganizmów i drugim człowiekiem.

Weronika Żakiewicz

Studentka fizjoterapii goniąca za poruszeniami serca i umysłu. Pragnąca dawać ludziom jak najwięcej dobra. Wolny czas uwielbia spędzać z rodziną, znajomymi albo przy muzyce czy książkach.

Ula Michalik

Cały czas jest w drodze - jeśli nie faktycznie, to zawsze w wyobraźni - z różańcem w dłoni. Niepoprawna romantyczka, zakochana w Bogu i drugim człowieku; nawet przechodząc przez ulicę zapisuje w telefonie wiersze, żeby gdzieś nie uleciały. Pisze, czyta, dużo mówi i dużo słucha.

Marek Skowroński

Lekarz stażysta, zakochany do szaleństwa w Bogu. Fan papieża Franciszka i duchowości ignacjańskiej. Niestrudzenie poszukujący dobra i piękna w świecie oraz drugim człowieku.

Igor Bagnucki

Uwielbiający słuchać ludzi student informatyki i programista. Uwielbia jeździć na rowerze, chodzenie po górach i nocne spacery po lesie

Justyna Sawaniewska

Słuchacz, uwielbiający bliskość przyrody, towarzystwo czarnej kawy i muzyki klasycznej. Bardziej formalnie mniej wzniośle- studentka pielęgniarstwa.

Piotr Najdowski

Nieustannie poszukujący głębi inżynier budownictwa. Jego pasja to odkrywanie obecności Boga w codzienności. W swoim życiu poza rozwojem ducha stawia również na rozwój ciała - sportowy oraz artystyczny.

Ida Wilczek

Zmysł matematyczny, tanecznym krokiem przemierzająca świat. W wolnym czasie uwielbia piec i gotować.

Maria Hebdzińska

zawodowo lekarz stażysta poszukujący swojej drogi, prywatnie początkująca żona. Miłośniczka relacji: z Bogiem, z człowiekiem.

Adriana Łabacka

Studentka filologii angielskiej, zapalona podróżniczka. Uprawia różnoraką aktywność fizyczną, kocha naturę oraz zwierzęta. Uwielbia odkrywać działanie Boga w drugim człowieku.