Zakończyliśmy kurs przedmałżeński. Uczestniczyło w nim 13 par. Tutaj kilka głosów po jego zakończeniu.

Opublikowany przez DA Winnica na 28 maja 2017

Na ten moment mamy listę podstawową pełną. Zapraszamy do zapisów na listę rezerwową.

"Napełnijcie stągwie wodą" (J 2,7)

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI 17-19 maja 2019

"Napełnijcie stągwie wodą" (J 2,7) - mówi Jezus uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej, chwilę zanim przemieni ją w dobre wino. Dokładnie to samo ma się stać podczas naszego kursu. Jego celem jest nauczyć się w jaki sposób dojrzale budować związek, aby wodę codzienności Jezus mógł przemienić w dobre wino.

forma kursu

Celem kursu jest, na bazie świadectw małżeńskich, nauczyć dojrzałej formy dialogu, którą można praktykować przez całe życie.

prowadzący

o. Paweł Kowalski SJ (duszpasterz akademicki DA Winnica) i Wspólnota Efraim - Rodziny

miejsce

Mickiewicza 24, Gdańsk - Wrzeszcz, Mały Kościół + Duszpasterstwo Akademickie WINNICA

zapisy

Zapisy trwają do 14 maja 2019 (włącznie).
Dla osób, które zapiszą się do 4 maja koszt uczestnictwa wynosi 120 zł od pary (zaliczka w wysokości 60 zł płatna maksymalnie 10 dni po zapisaniu się – numer konta zostanie przesłany w mailu), po tym terminie koszt wynosi 140 zł od pary (zaliczka w wysokości 70 zł płatna do 16 maja).
Jednym z warunków przyjęcia na kurs jest wpłata zaliczki. W kursie uczestniczymy w parach.

terminarz

Rozpoczynamy 17 maja 2019 w piątek o 18.00, a kończymy w niedzielę 19 maja 2019 Mszą Św o 13.00 (bez noclegów).
W piątek (przychodzimy po kolacji) zakończymy spotkanie ok 21.30; w sobotę zaczniemy o 8.00 (przychodzimy po śniadaniu) i zakończymy ok 21. W trakcie dnia będzie przerwa na kawę/herbatę i ciasto. Każdy organizuje obiad we własnym zakresie. W niedzielę rozpoczniemy o 9.00 i zakończymy Mszą Św o 13.00 (Zaświadczenia o ukończeniu kursu będą wydawane po Mszy Św).

uwaga

Przygotowanie do małżeństwa obejmuje uczestnictwo w kursie oraz trzy wizyty w poradni rodzinnej. Wizyty w poradni można ustalać w naszej parafii - informacje znajdują się na stronie www.gdansk.jezuici.pl