Zakończyliśmy kurs przedmałżeński. Uczestniczyło w nim 13 par. Tutaj kilka głosów po jego zakończeniu.

Opublikowany przez DA Winnica na 28 maja 2017
"Napełnijcie stągwie wodą" (J 2,7)

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI 15-17 listopada 2019

"Napełnijcie stągwie wodą" (J 2,7) - mówi Jezus uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej, chwilę zanim przemieni ją w dobre wino. Dokładnie to samo ma się stać podczas naszego kursu. Jego celem jest nauczyć się w jaki sposób dojrzale budować związek, aby wodę codzienności Jezus mógł przemienić w dobre wino.

forma kursu

Celem kursu jest, na bazie świadectw małżeńskich, nauczyć dojrzałej formy dialogu, którą można praktykować przez całe życie.

prowadzący

o. Paweł Kowalski SJ (duszpasterz akademicki DA Winnica) i Wspólnota Efraim - Rodziny

miejsce

Mickiewicza 24, Gdańsk - Wrzeszcz, Mały Kościół + Duszpasterstwo Akademickie WINNICA

zapisy

Zapisy trwają do 10 listopada 2019 (włącznie).
Dla osób, które zapiszą się do 1 listopada koszt uczestnictwa wynosi 130 zł od pary (zaliczka w wysokości 70 zł płatna maksymalnie 10 dni po zapisaniu się – numer konta zostanie przesłany w mailu), po tym terminie koszt wynosi 150 zł od pary (zaliczka w wysokości 70 zł płatna do 12 listopada).
Jednym z warunków przyjęcia na kurs jest wpłata zaliczki. W kursie uczestniczymy w parach.

terminarz

Rozpoczynamy 15 listopada 2019 w piątek o 18.00, a kończymy w niedzielę 17 listopada 2019 Mszą Św o 13.00 (bez noclegów).
W piątek (przychodzimy po kolacji) zakończymy spotkanie ok 21.30; w sobotę zaczniemy o 8.00 (przychodzimy po śniadaniu) i zakończymy ok 21. W trakcie dnia będzie przerwa na kawę/herbatę i ciasto. Każdy organizuje obiad we własnym zakresie. W niedzielę rozpoczniemy o 9.00 i zakończymy Mszą Św o 13.00 (Zaświadczenia o ukończeniu kursu będą wydawane po Mszy Św).

uwaga

Przygotowanie do małżeństwa obejmuje uczestnictwo w kursie oraz trzy wizyty w poradni rodzinnej. Wizyty w poradni można ustalać w naszej parafii - informacje znajdują się na stronie www.gdansk.jezuici.pl
Chcecie więcej?

MSZA O MIŁOŚĆ

W każdy drugi czwartek miesiąca o 19.30 w naszym kościele na Mickiewicza 24 w Gdańsku modlimy się za pary przygotowujące się do małżeństwa. Po mszy jest konferencja.