"IDŹCIE I ZAPALCIE ŚWIAT"

św. Ignacy Loyola

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi, która odpowiedzialnie i systematycznie dzieli się miłością z tymi, do których posyła nas sam Bóg. Wśród nas są zarówno studenci jak i osoby, które etap studiów mają już za sobą.

Wolontariat działa przy parafii p.w. podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku Wrzeszczu, a dokładnie przy Duszpasterstwie Akademickim Winnica.

Działalność wolontariuszy obejmuje szereg zaangażowań:

  • Pomoc osobom starszym w parafii.
  • Pomoc bezdomnym na terenie trójmiasta
  • Pomoc dzieciom w parafialnej świetlicy
  • Wolontariat zagraniczny.

Św. Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie.”

Wolontariusz przynosi bliźniemu przede wszystkim miłość, którą może ofiarować, puste ręce chętne do tego by pomagać, dzięki łasce danej nam od Boga.

NASZE MOTTO

Idźcie i zapalcie świat!

NASZ PATRON Jan Paweł II mówił     

„… jesteście niezbędni nie przez to, co możecie uczynić dzięki waszym zdolnościom i sile fizycznej, ale przez to, co możecie uczynić dzięki wierze w Boga (…). Wolontariat, ten wspaniały fenomen naszych czasów, powinien być żywy pośród was. (…) żaden młody człowiek, będący w waszym wieku, jeśli nie poświęci – w takiej czy innej formie – jakiejś cząstki swego czasu na służbę innym, nie może nazywać siebie chrześcijaninem.” 

Formacja

Wolontariat to nie tylko sama pomoc innym. Jest też przestrzenią do poznawania samego siebie i odnajdywaniu działania Pana Boga. Dlatego też spotykamy się na comiesięcznych spotkaniach formacyjnych i modlitewnych.

Każdemu wolontariuszowi proponujemy na początku posługi 3-dniowy cykl modlitwy. Na każdy dzień przewidziane jest ~10 minut modlitwy słowem z Pisma Świętego oraz zadanie do wykonania. Książeczkę z modlitwą otrzyma każdy po zgłoszeniu się do koordynatora poszczególnej sekcji wolontariatu.

Dodatkowo spotykamy się 2 razy w semestrze na wspólnej porannej modlitwie na plaży o świcie, a tuż po niej przygotowujemy i spożywamy wspólne śniadania J

Koordynatorzy

Małgosia Szopińska

WOLONTARIAT LOKALNY
Koordynator w roku 2016/2017

Jakub Piekart

WOLONTARIAT LOKALNY
Koordynator w roku 2017/2018

s. Katarzyna Okroy

WOLONTARIAT LOKALNY
Pomoc Starszym, kontakt z nowymi wolontariuszami i podopiecznymi

Łukasz Mroziak

WOLONTARIAT LOKALNY
Pomoc Starszym, organizacja spotkań

Aleksandra Olbrych

WOLONTARIAT LOKALNY
Pomoc Starszym, kontakt z nowymi wolontariuszami

Renata Sarnowska

WOLONTARIAT LOKALNY
Pomoc Starszym, Paczki Caritas

Alicja Osińska

WOLONTARIAT LOKALNY
Świetlica dla Dzieci, kontakt z nowymi wolontariuszami

Marcin Draniczarek

WOLONTARIAT LOKALNY
Pomoc bezdomnym

Szymon Mielewczyk

WOLONTARIAT LOKALNY
Pomoc bezdomnym

Magda Westa

WOLONTARIAT ZAGRANICZNY
Koordynator projektu wAkcji w roku 2016/2017

Zgłoszenia

W przypadku pomocy osobom starszym swoje zgłoszenia prosimy kierować na adres: [email protected], w przypadku pozostałych sekcji wolontariackich prosimy o zgłoszenia bezpośrednio do poszczególnych koordynatorów. 

W przypadku jakiekolwiek pytań można je kierować do osób odpowiedzialnych za poszczególne sekcje.