pytania - wątpliwości - problemy

Potrzebujesz pomocy?

Codziennie zmagasz się z różnymi trudnościami. Pewnie zdarza się, że chciałbyś z kimś o tym pogadać, może szukasz profesjonalnej pomocy, ale nie wiesz jak ją znaleźć. Może znów zbliża się sesja, a Ty masz dość doświadczania stresu, który paraliżuje i chcesz nauczyć się nad nim panować? A może od dawna trapią cię pytania z dziedziny wiary i nigdy nie miałeś odwagi o nich z kimś porozmawiać.
Punkt pomocy psychologiczno-duchowej powstał z myślą o studentach, którzy zmagają się z różnymi problemami dotyczącymi swojego wnętrza, zarówno na poziomie psychologicznym jak i duchowym.

Zapraszamy do kontaktu 🙂

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Dobrze go przeczytaj i szczerze wypełnij, dzięki temu będziemy w stanie odpowiedzieć na twoje potrzeby

Czekaj na naszą odpowiedź

Jak szybko będzie to możliwe zapoznamy się z twoim zgłoszeniem. Poszukamy odpowiedniej daty i damy ci znać co i jak.

Przyjdź na spotkanie

Spotkania odbywają się w jednej z sal parafii św. Krzyża przy ul. Mickiewicza 24. W mailu dostaniesz informację gdzie i o której przyjść oraz oczywiście kto będzie w stanie ciebie wysłuchać.

Pomoc psychologiczna

Jesteśmy ludźmi wierzącymi. Dlatego zrozumiemy, kiedy będziesz mówić o swojej wierze. Nie będziemy jednak odpowiadać na twoje wątpliwości dotyczące wiary czy Kościoła. Z tymi tematami lepiej udać się do osoby duchownej.
Możemy zaproponować Ci 50-minutowe spotkanie, podczas którego wysłuchamy Twojej historii, poradzimy jakich narzędzi możesz użyć, aby lepiej sobie radzić (np. ze stresem), a jeśli okaże się, że potrzebujesz dłuższej, profesjonalnej pomocy terapeutycznej- podpowiemy gdzie taką znaleźć. Nie będziemy egzaminować z wiary, ani też nie będziemy sprawdzać kiedy ostatnio byłeś u spowiedzi. Służymy pomocą na gruncie psychologicznym.

Pomoc duchowa

Możesz uzyskać pomoc od osób duchownych. Nie będziemy odpowiadać na twoje pytania z dziedziny psychologii, ale chętnie poszukamy razem z tobą odpowiedzi na pytania dotyczące wiary i duchowości. A może po długim czasie pragniesz odbyć głęboką spowiedź, albo wrócić do wiary?

Zgłoszenie dotyczy jednorazowego spotkania, a nie stałego towarzyszenia duchowego. Pamiętaj też, że jeżeli po prostu chcesz się wyspowiadać przed świętami i sprytnie uniknąć kolejek to może lepiej zostawić możliwość spotkania komu innemu.

Kto za to odpowiada?

Głównym odpowiedzialnym jest duszpasterz DA WINNICA. Spotkania prowadzą ludzie kompetentni czy to w zakresie psychologii czy też duchowości.

Kto może z tego skorzystać?

Swoją pomoc oferujemy przede wszystkim studentom oraz członkom Duszpasterstwa Akademickiego WINNICA.

Co to znaczy BETANIA?

To nazwa miejscowości, która występuje w Biblii, do której często przychodził zmęczony i spracowany Jezus, a gdzie mógł liczyć, że ktoś Go wysłucha. I my chcemy stworzyć takie miejsce.

Ile to kosztuje?

Działamy na zasadach wolontariatu, dlatego nasze spotkania są bezpłatne. Nasz Punkt organizuje również inne działania formacyjne adresowane do Duszpasterstwa, które wymagają zaangażowania finansowego, więc jeśli chcesz je wesprzeć możesz przekazać dowolną kwotę na konto:
87 1060 0076 0000 3130 0121 1004
Paweł Kowalski
Powstańców Wielkopolskich 11/24
85-090 Bydgoszcz