Katalizator - Kurs Żywej Wiary

Na początku Wielkiego Postu rozpoczął się KATALIZATOR - Studencki Kurs Żywej Wiary, autorski kurs prowadzony przez ludzi z naszego duszpasterstwa. Odbywał się w sali domu studenckiego Politechnika Gdańska. Super czas, dzięki wszystkim, którzy dotrwali do końca 🙂

Opublikowany przez DA Winnica 27 marca 2018
Kurs odbywa się w terminie

14-19 maja 2018

Chrystus jest żywą świątynią Ojca i to sam Chrystus buduje swój «duchowy dom» - Kościół nie jest splotem rzeczy i interesów, uczyniony nie z kamieni materialnych, ale z «żywych kamieni». Nikt nie jest w Kościele bezużyteczny, nikt nie jest drugorzędny, nikt nie jest anonimowy: wszyscy tworzymy i budujemy Kościół. Zachęca to też nas jednak do refleksji nad tym, że jeśli brakuje cegły naszego chrześcijańskiego życia, to pięknu Kościoła czegoś brakuje.
FranciszekPapież
katalizator forte to:

TY + TWOI ZNAJOMI + DYSKUSJA

Chciałbyś pogadać o Bogu, albo o ważnych tematach czy też wątpliwościach dotyczących wiary czy Kościoła? Może lubisz porozmawiać, ale tak na luzie, nie we wspólnocie ale ze swoimi znajomymi. Przy herbacie, ciastach, w swoim wynajmowanym pokoju lub akademiku. KATALIZATOR Forte jest odpowiedzią na Twoje pragnienia.
Pragnienie
Zgłoś się, żeby poprowadzić kurs. To może być dla Ciebie prosty sposób, aby zacząć sensowną ewangelizację. Kurs ma za zadanie pomóc skonfrontować się z ważnymi problemami, jakie mogą mieć osoby wierzące. I spokojnie, nie trzeba być jakimś masterem teologii. Wystarczy pragnienie i otwartość na dyskusję.
Zgłoszenie
Zbierz ekipę. To mogą być twoi znajomi z roku albo z akademika. Nie muszą to być ludzie jakoś super wierzący 😉 Ważne, żeby byli otwarci na dyskusję i otwartą wymianę myśli.
Ekipa
Dostajesz na maila materiały do kursu. Każdorazowo jest to czterominutowy filmik - świadectwo, dotyczący ważnego tematu dla wiary (cierpienie, Bóg, modlitwa itp.). Do każdego filmiku będą dołączone pytania rozpoczynające dyskusję.
Materiały
Razem wpadacie w sobotę (19.05) na Mickiewicza 24 (Mały Kościół) na koncert uwielbienia na Zesłanie Ducha Świętego. Tam spotykacie inne ekipy, które brały udział w kursie.
Zesłanie Ducha Świętego