Zakończyliśmy kurs przedmałżeński. Uczestniczyło w nim 13 par. Tutaj kilka głosów po jego zakończeniu.

Opublikowany przez DA Winnica na 28 maja 2017
"Napełnijcie stągwie wodą" (J 2,7)

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

"Napełnijcie stągwie wodą" (J 2,7) - mówi Jezus uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej, chwilę zanim przemieni ją w dobre wino. Dokładnie to samo ma się stać podczas naszego kursu. Jego celem jest nauczyć się w jaki sposób dojrzale budować związek, aby wodę codzienności Jezus mógł przemienić w dobre wino.

forma kursu

Celem kursu jest, na bazie świadectw małżeńskich, nauczyć dojrzałej formy dialogu, którą można praktykować przez całe życie.

Prowadzący

o. Paweł Kowalski SJ (duszpasterz akademicki DA Winnica) i Wspólnota Efraim - Rodziny

Miejsce

Ze względu na sytuację epidemiczną, kurs odbędzie się w formie online.

zapisy

Zapisy trwają do 8 listopada 2020 (włącznie).
Dla osób, które zapiszą się do 1 listopada koszt uczestnictwa wynosi 140 zł od pary (zaliczka w wysokości 70 zł płatna maksymalnie 3 dni po otrzymaniu maila z informacjami i numerem konta, po tym terminie koszt wynosi 160 zł od pary. Jednym z warunków udziału w kursie jest uiszczenie opłaty. W kursie uczestniczymy w parach.

terminarz

1 listopada 2020 kursanci otrzymują dostęp do materiałów na jeden z platform do kursów/lekcji online. W tym czasie mają obowiązek przerobienia wszystkich lekcji. Każdy temat składa się z filmiku - konferencja/świadectwo oraz materiałów do pracy osobistej i w parze. Ostatnim etapem kursu jest rozmowa video narzeczonych z o. Pawłem Kowalskim SJ, którą trzeba odbyć 8-22.11.2020. Dostęp do kursu jest zabierany kursantom 22.11.2020.

Poradnia

Przygotowanie do małżeństwa obejmuje uczestnictwo w kursie oraz trzy wizyty w poradni rodzinnej. Wizyty w poradni można ustalać w naszej parafii - informacje znajdują się na stronie www.gdansk.jezuici.pl